REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Warszawa] Ósma największa firma doradcza na świecie przedłuża umowę najmu i powiększa biuro w Crown Towerartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Ósma największa firma doradcza na świecie przedłuża umowę najmu i powiększa biuro w Crown Tower
Crowe Horwath, jedna z największych firm świadczących usługi doradcze w dziedzinie audytu, księgowoś...
Międzynarodowa firma z branży IT – SoftServe stawia na Gdańsk i otwiera biuro w Olivia Bussines Centreartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa firma z branży IT – SoftServe stawia na Gdańsk i otwiera biuro w Olivia Bussines Centre
SoftServe rozwija swój kolejny oddział w Polsce. Tym razem, po 6. największych miastach Polski, przyszedł czas na Gdańsk. Do nowej, oficjalnie otwartej 13 maja siedziby biura, firma chce przyciągnąć 100 specjalistów IT z Trójmiasta – nie tylko atrakcyjnymi zarobkami, benefitami i przyjazną atmosferą pracy, ale przede wszystkim międzynarodowymi, innowacyjnymi projektami.
firma
Pokaż firmę
CONSULTING PHARM SP Z O O
Białystok, Generała Józefa Hallera 14C
firma
Pokaż firmę
Rotomoulding Partner Sp.z o. o.
Łuków, al. Wojska Polskiego 63a
Miliard złotych unijnego dofinansowania dla PKP Intercityartykuł
Pokaż artykuł
Miliard złotych unijnego dofinansowania dla PKP Intercity
Dzięki podpisanym aneksom do umów o dofinansowanie kolejowa spółka otrzyma z Unii Europejskiej łącznie miliard złotych.
Kolejna wielka inwestycja Panattoni w Aglomeracji Poznańskiej. Powstanie ok. 4500 nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja Panattoni w Aglomeracji Poznańskiej. Powstanie ok. 4500 nowych miejsc pracy!
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakupił blisko 35 hektarów gruntu i już w lutym br. rozpocznie budowę Panattoni Park Poznań A2 o docelowej powierzchni niemal 150 000 mkw. Inwestycja zlokalizowana będzie w pobliżu skrzyżowania autostrady A2 i drogi ekspresowej S11. Budynek o powierzchni 82 000 mkw. zajmie gigant branży odzieżowej, a kolejne 62 000 mkw. to powierzchnia spekulacyjna. Zatrudnienie w ramach parku wyniesie ok. 4,5 tysiąca osób.
Biedronka otworzyła kolejne 15 nowych sklepów w Polsce, a 14 zmodernizowałaartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka otworzyła kolejne 15 nowych sklepów w Polsce, a 14 zmodernizowała
Sieć Biedronka, wraz z rozpoczęciem lata, chce być jak najbliżej swoich klientów. W ostatnim tygodniu na mapie Polski przybyło aż 15 nowych sklepów, z czego tylko w piątek (30.06) i w okolicach pierwszego lipcowego weekendu otwiera się 11 nowych placówek.
Koleje Dolnośląskie kupują następne nowe pociągiartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie kupują następne nowe pociągi
Na Dolnym Śląsku trwa kolejowa rewolucja. W środę 26 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podpisano umowę na dostawę kolejnych 10 pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Zakup nowych pojazdów z bydgoskiej fabryki Pesa pozwoli KD na polepszenie oferty dla podróżnych na liniach niezelektryfikowanych.
Malezyjska sieć MR.DIY otworzyła dwa nowe sklepy w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Malezyjska sieć MR.DIY otworzyła dwa nowe sklepy w Warszawie
Trwa ekspansja malezyjskiej sieci sklepów non food w Polsce. 1W sobotę 3 września, odbyły się uroczyste otwarcia dwóch stołecznych sklepów MR.DIY – pierwszego w parku handlowym Zielony Targówek i największego w Polsce w Galerii Młociny. Tym samym malezyjska sieć ma już 4 sklepy w Warszawie i planuje kolejne otwarcia.
Gmina Miliczfirma
Pokaż firmę
Gmina Milicz
Milicz, ul. Trzebnicka 2
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wodzisław Śląski] Hotel, ul. Kubsza
Wodzisław Śląski, Stare Miasto
[Lublin] Osiedle "Bluszczowa"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Osiedle "Bluszczowa"
Lublin, Ponikwoda
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na niezależność energetycznąartykuł
Pokaż artykuł
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na niezależność energetyczną
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na niezależność energetyczną. Spółka rozpoczęła prace nad instalacją fotowoltaiczną w Barcinie. Inwestycja pozwoli zasilić lokalne przedsiębiorstwa oraz obiekty PSSE.
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdniku
PAK PCE Polski Autobus Wodorowy, spółka zależna od PAK-Polska Czysta Energia (w której 50,5 proc. udziałów należy do Grupy Polsat Plus, a 49,5 proc. do ZE PAK), zakończyła budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku, w województwie lubelskim. Fabryka ma produkować ok. 100 autobusów rocznie.
W Krakowie rozpoczną się poszukiwania wód geotermalnychartykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie rozpoczną się poszukiwania wód geotermalnych
Prawie dwa kilometry głębokości będzie miał odwiert badawczy przy ulicy Tatarakowej w Przylasku Rusieckim (Nowa Huta), który wykona jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna w ramach poszukiwania wód geotermalnych. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
GAZ-SYSTEM otrzymał prawie 200 mln złotych unijnego dofinansowania dla kolejnej inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM otrzymał prawie 200 mln złotych unijnego dofinansowania dla kolejnej inwestycji
Dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) otrzymał projekt pn. „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle – Racibórz – Rybnik”.
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energiiartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energii
TAURON zakwalifikował się do otrzymania blisko 538 mln zł dofinansowania z Funduszu Modernizacyjnego operowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę 11 bateryjnych magazynów energii. Warunkiem otrzymania środków będzie, m.in. zawarcie do końca b.r. umów o dofinansowanie dla poszczególnych projektów.
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławku
ORLEN stawia kolejny krok w kierunku nowoczesnej energetyki. Koncern zbuduje magazyn energii o mocy 2 MW i pojemności 4 MWh, który powstanie przy bloku CCGT we Włocławku. Instalacja zostanie w przyszłym roku zintegrowana z działającą tam elektrownią fotowoltaiczną, znacząco podnosząc jej wydajność i opłacalność. Będzie to pierwszy przyzakładowy magazyn energii ORLEN i ważny element strategii rozwijania zero- i niskoemisyjnych źródeł zasilania.
W Polsce powstał pierwszy na świecie basen zawieszony nad stokiem narciarskim artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstał pierwszy na świecie basen zawieszony nad stokiem narciarskim
W kompleksie Zagroń Istebna w Beskidach (powiat cieszyński, woj. śląskie) powstał basen Infinity Sky 36°, którego część znajdzie się bezpośrednio nad czynną trasą narciarską. Obiekt o długości 30 metrów i temperaturze wody 36°C. To pierwszy tego typu basen w Polsce.
Energa rozpoczyna projekty hybrydowe w Polsce. Ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcyartykuł
Pokaż artykuł
Energa rozpoczyna projekty hybrydowe w Polsce. Ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy
Grupa Energa przystępuje do realizacji nowego typu inwestycji w swoim portfolio – źródeł hybrydowych, złożonych z OZE i magazynów energii. To efekt podpisanych pod koniec ubiegłego roku umów dotacyjnych z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach środków Funduszu Modernizacyjnego. Trwający obecnie przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy projektów hybrydowych powinien zakończyć się w trzecim kwartale 2026 roku.
REKLAMA